Cestovní ruch

Turistický portál Královéhradeckého kraje najdete na adrese https://www.hkregion.cz/.


Agenda cestovního ruchu spadá od 1. června 2021 pod Odbor Kultury, památkové péče a cestovního ruchu. Informace o činnosti jsou popsány v článku Činnost odboru kultury, památkové péče a cestovního ruchu.

vedoucí oddělení: Ing. Martin Karas
e-mail: mkaras@kr-kralovehradecky.cz, mob.: +420 724 870 776

25.10.2023

Místní akční skupiny podporují vztah obyvatel k regionu

Místní akční skupiny (MAS) na území Královéhradeckého kraje svými aktivitami podporují vztah obyvatel k regionu. MAS Podchlumí a Nad Orlicí se společně s Výzkumným a šlechtitelským ústavem ovocnářským Holovousy připojily k iniciativě Milion ovocných stromů pro krajinu. MAS Stolové hory organizuje výsadbu starých odrůd ovocných stromů, MAS Království – Jestřebí hory vydala skládací brožuru k místně zakotvenému učení v praxi a MAS Podchlumí se podařilo vydat Regionální učebnici Podchlumí, která nejen dětem přibližuje krajinu, přírodu a historii.

17.5.2023

Krkonošský národní park slaví 60. narozeniny

V Královéhradeckém kraji se nachází vůbec první založený národní park na území České republiky. Jeho vznik byl vyvrcholením několika desetiletí úsilí o ochranu krkonošské přírody. Letos 17. května to je přesně 60 let od jeho oficiálního založení a Správa Krkonošského národního parku (KRNAP) k oslavě tohoto významného jubilea připravila celou řadu zábavných a vzdělávacích akcí. Ta hlavní se uskuteční v pátek 19. května ve Vrchlabí a láká na večerní videomapping z historie a ochrany přírody KRNAP.

17.4.2023

Krajské kolo soutěže Zlatý erb o nejlepší webové stránky obcí s rozšířenou působností vyhrál Hradec Králové

Známe výsledky krajského kola 25. ročníku soutěže Zlatý erb. Nejlepší web mezi obcemi s rozšířenou působností má Hradec Králové, za ním se umístil Jičín a pomyslný bronz získaly Hořice. Pravidla soutěže doznaly významných změn, letos se nehlásily obce a města dobrovolně, ale porota zhodnotila internetové stránky všech patnácti obcí s rozšířenou působností v regionu.

5.4.2023

Královéhradecký kraj zve Slováky na řemesla i cyklistické zážitky

Královéhradecká krajská centrála cestovního ruchu představila slovenským novinářům největší novinky a zajímavosti nadcházející turistické sezóny. K návštěvě východních Čech je lákala během společné tiskové konference s Pardubickým krajem konané v Bratislavě.

22.3.2023

Destinační společnosti dostanou od kraje na provoz 4,9 milionu korun

Královéhradecký kraj znovu navýší finanční podporu, kterou každoročně poskytuje oblastním destinačním společnostem. V letošním roce každá ze sedmi společností obdrží 315 tisíc korun navíc k základním 385 tisícům korun. Peníze pomohou nejen s náklady na provoz, ale hlavně s rozvojem cestovního ruchu v jednotlivých turistických oblastech regionu.

16.2.2023

Hlasujte pro cenu veřejnosti v soutěži Zlatý erb

Do letošního ročníku soutěže Zlatý erb se může po dvanáctileté přestávce opět zapojit veřejnost. Zájemci mohou podpořit webové stránky jedné z patnácti obcí s rozšířenou působností, které se v Královéhradeckém kraji nacházejí. Hlasovat je možné až do 15. března.

6.12.2022

V Hradci Králové se konalo historicky první kolegium cestovního ruchu

Královéhradecká krajská centrála cestovního ruchu (KHK CCR) uspořádala první ročník Kolegia cestovního ruchu pro všechny zástupce organizací z oblasti cestovního ruchu, ale i podnikatelů napříč regionem. Akcí konanou v Petrof Gallery v Hradci Králové provázela Veronika Sedláčková a účastnili se jí zástupci z více jak 60 institucí.

3.11.2022

Letošní výherce Cyklopecek poctivě soutěžil všech 11 ročníků

Tradiční soutěž Cyklopecky Východní Čechy 2022 zná své vítěze. Na slavnostním vyhlášení výsledků jejího 11. ročníku předali organizátoři výhercům hlavní ceny – horské kolo značky Kross, poukazy do východočeských hotelů a dárkové balíčky s cyklopotřebami.