Aktuality

13.červen Fotovoltaická elektřina jako energie budoucnosti? O čistých energiích debatovali účastníci konference Energetika 2024

Fotovoltaická elektřina jako energie budoucnosti? O čistých energiích debatovali účastníci konference Energetika 2024

Konference Energetika 2024 přivedla do Hradce Králové desítky energetických manažerů, starostů a dalších zástupců obecních samospráv, aby diskutovali o aktuálních tématech v oblasti energetiky. Zazněly důležité informace i předpovědi pro nadcházející měsíce. Akci zorganizovalo Centrum investic, rozvoje a inovací pod patronací náměstka hejtmana Pavla Bulíčka.

12.červen Další rozvoj kariérového poradenství či podporu prevence předčasných odchodů ze vzdělávání umožní krajský projekt

Další rozvoj kariérového poradenství či podporu prevence předčasných odchodů ze vzdělávání umožní krajský projekt

Královéhradecký kraj v březnu 2024 zahájil realizaci rozsáhlého vzdělávacího projektu s předpokládanými celkovými náklady ve výši 120 milionů korun. Plánované aktivity jsou určeny zejména žákům a pedagogickým pracovníkům středních škol a potrvají až do června 2028. Většina nákladů bude hrazena z fondu Evropské unie – Operační program Jan Ámos Komenský.

11.červen Krajská výprava mladých sportovců finišuje svoji přípravu, na olympijskou plochu ji povede Lucie Charvátová

Krajská výprava mladých sportovců finišuje svoji přípravu, na olympijskou plochu ji povede Lucie Charvátová

Výprava Královéhradeckého kraje se zúčastní 21. Olympiády dětí a mládeže České republiky (ODM), která se koná od 23. do 27. června v Jihočeském kraji. Na plochu při slavnostním zahájení v Českých Budějovicích ji povede vlajkonoška a rodačka z Vrchlabí Lucie Charvátová, česká reprezentantka v biatlonu. O medaile a co nejlepší umístění v bodovaném pořadí krajů se chystá bojovat 237 krajských sportovců ve věku 12 až 16 let ve 20 sportech.

10.červen Konference o kreativním učení představí letošní pilotní projekty

Konference o kreativním učení představí letošní pilotní projekty

Druhý ročník konference Kreativní učení v Královéhradeckém kraji s podtitulem Jak dostat umění do škol a školy k umění aneb jak si věřit, tvořit, radovat se, objevovat a učit proběhne v Hradci Králové 13. června od 9 do 16 hodin v sále Knihovny města Hradce Králové. Konference nabídne celodenní program zaměřený na prezentace spolupracujících učitelů, umělců a žáků, kteří se v tomto školním roce zapojili do pilotního projektu kreativního učení. Konferenci je možné sledovat také přes online stream.

10.červen V Kostelci nad Orlicí začalo rozšiřování školního statku střední zemědělské školy

V Kostelci nad Orlicí začalo rozšiřování školního statku střední zemědělské školy

Královéhradecký kraj zahájil rekonstrukci budovy bývalých stájí pro praktickou výuku zemědělských oborů Střední zemědělské školy a Středního odborného učiliště chladicí a klimatizační techniky v Kostelci nad Orlicí. Stavební práce za zhruba 30,6 milionu korun bez DPH začaly v červnu a skončit by měly koncem roku 2025. Kraj poté kraj vybaví nové prostory potřebnou technikou a nábytkem.

6.červen Novopacká střední škola bude mít moderní dílny ve Vrchlabí

Novopacká střední škola bude mít moderní dílny ve Vrchlabí

Královéhradecký kraj zahájil rekonstrukci vrchlabských dílen Střední školy strojírenské a elektrotechnické Nová Paka. Pro praktickou výuku učňovských a středoškolských oborů na pracovišti školy ve Vrchlabí v Horské ulici vybuduje novou přístavbu a zajistí potřebné stavební úpravy stávající budovy. Stavební práce za 42 milionů korun bez DPH by měly skončit v dubnu 2026, poté kraj objekty vybaví potřebným nábytkem a dalším vybavením.

6.červen Nejlépe loni třídili ve Zlaté Olešnici, Vernéřovicích a Hronově

Nejlépe loni třídili ve Zlaté Olešnici, Vernéřovicích a Hronově

Čistou obcí může být kterákoliv, kde mají upravenou zeleň, zametené ulice i chodníky a nikde se nepovaluje nepořádek. Ovšem jenom některé v Královéhradeckém kraji se mohou pyšnit oficiálním titulem Čistá obec. Jsou to ta, která uspějí ve stejnojmenné soutěži, která hodnotí, jak obyvatelé třídí odpad. Letos se její výsledky vyhlašovaly v krásných prostorách královéhradecké PETROF Gallery. Vítězi za rok 2023 se staly Zlatá Olešnice, Vernéřovice a Hronov.

5.červen Bezpečnostní rada kraje jednala o povodních i požárech

Bezpečnostní rada kraje jednala o povodních i požárech

Bezpečnostní rada Královéhradeckého kraje v pondělí 3. června 2024 projednala aktuální témata v oblasti bezpečnosti a zhodnotila předchozí měsíce. Při této příležitosti byl jmenován nový člen rady – plukovník Karel Navrátil, který je od 1. června ředitelem Krajského vojenského velitelství Hradec Králové.

5.červen Druhá etapa modernizace náchodské nemocnice má stavební povolení

Druhá etapa modernizace náchodské nemocnice má stavební povolení

Královéhradecký kraj příští rok plánuje zahájit druhou a finální etapu modernizace Oblastní nemocnice Náchod. Už loni zastupitelé kraje schválili příslib financování investice ve výši 1,52 miliardy korun a nyní projekt získal stavební povolení. V přípravě je vypsání výběrového řízení na stavební práce.