Aktuality

23.únor Poznejte české železniční tratě z jiné perspektivy. Nově i v Královéhradeckém kraji

Poznejte české železniční tratě z jiné perspektivy. Nově i v Královéhradeckém kraji

Nejen pro fanoušky železnice připravují České dráhy projekt Pohled z vlaku, který nabízí videa z různých železničních tratí v České republice. Digitální platformu podporuje také Královéhradecký kraj, v němž se nachází nově „zfilmované“ tři železniční tratě mezi Trutnovem a Teplicemi nad Metují, mezi Doudlebami nad Orlicí a Rokytnicí v Orlických horách či mezi Náchodem a Teplicemi nad Metují.

22.únor Jičínská nemocnice zahájila provoz screeningového a diagnostického mamologického pracoviště na poliklinice. Nově také provozuje skiagrafy a ultrazvuk

Jičínská nemocnice zahájila provoz screeningového a mamologického pracoviště

Z důvodu zachování provozu jediného mamologického pracoviště v regionu odkoupila Oblastní nemocnice Jičín obchodní podíl ordinace na jičínské poliklinice, které hrozil zánik. Spolu s mamografem nemocnice od začátku února také odkoupila a provozuje skiagrafy na poliklinice v Jičíně a v Nové Pace a ultrazvukové pracoviště na jičínské poliklinice, které se připravuje na obnovení provozu v březnu.

16.únor Královéhradecký kraj nově podpoří službu sdílených kol ve městech

Královéhradecký kraj nově podpoří službu sdílených kol ve městech

Zastupitelstvo Královéhradeckého kraje dne 29. 1. 2024 schválilo nový dotační program zaměřený na podporu udržitelné mobility formou služby sdílených kol. Jeho prostřednictvím plánuje rozdělit čtyři miliony korun. Na rozvoj udržitelné dopravy a čisté mobility myslí kraj jak ve Strategii rozvoje Královéhradeckého kraje, tak i v nově schválené Strategii Královéhradeckého kraje v oblasti cyklistické dopravy do roku 2035.